Genel bilgiler

Eve giriş çıkış saatleri, evlerin kapasitesi, donanımı, teknik altyapısı, depozito, rezervasyon, rezervasyon iptali, evdeki havlu çarşaf ve temizlik ürünleri hakkında detaylı açıklamaları sayfamızda bulabilirsiniz.

Eve giriş çıkış saatleri

Evlerimizin giriş ve çıkış saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgi, evlerin sayfalarının içerisinde belirtilmektedir. Evden çıkış saati ve diğer misafirin giriş saati aralığında evlerimiz temizlenmektedir. Eğer giriş yapacağınız günden önceki gün, ev müsait ise ev sahibi ile görüşerek eve giriş saatlerinde esneklik sağlanabilir.

Evlerin kapasitesi

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır ve bu sayı evimizde konaklayabilecek maksimum kişi sayısını belirtmektedir. Yatak odalarındaki yataklar haricinde salonda veya yine yatak odalarında çekyat, açılır-kapanır kanepe gibi herhangi bir yatma imkanı mevcut ise bu kapasite de kişi sayısına eklenmiştir. Bu konuda ev sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. Kişi sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahil edilmektedir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde konaklama kabul edilmemektedir. Kişi sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahil edilmektedir ancak 2 yaş altı bebeklerin de sözleşmede belirtilmesi zorunludur.

Evcil Hayvan Getirilmesi

Aksi belirtilmediği sürece evcil hayvanı (kedi, köpek, kuş vb.) kabul edilmemektedir.

Evlerin donanımı

Her villamızın içerisinde farklı farklı donanımlar mevcuttur. Bunun için lütfen web sayfamızda her bir ev için yer alan donanım kısmını inceleyiniz. Bu donanımlar tamamen ev sahiplerinin insiyatifinde olmakla beraber her villamızın mutfağında misafir sayısıyla orantılı olarak çatal,bıçak vb. bulunmaktadır.

Evlerin donanımı veya teknik yapısı ile ilgili olası problemler

Programımızdaki evler her müşteri girişinden önce ev sahibi veya temsilcimiz tarafından kontrol edilmektedir. Ancak yazlık yörelerde yer alan bu evlerimizde teknik vb. sebeplerden dolayı arızalar çıkabilmektedir. Böyle durumlarda ev sahibi veya temsilcimiz 24 saat içerisinde probleme müdahale etmek ve çözüm getirmekle yükümlüdür. Olası problemler genelde yörelerdeki elektrik kesintileri ve alt yapı eksikliklerinden kaynaklanmaktadır.

Havlu, çarşaf ve temizlik

Villalarımız siz tatilinize başlamadan önce temizlenir ve el havlusu ile çarşafları değiştirilir. Bazı villalarımızda fiyatın içerisinde haftada iki temizlik servisi de vardır. Eğer böyle bir durum mevcut ise villanın tanımı veya öne çıkanlar kısmında bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bir haftadan fazla süreli konaklamalarda her hafta için temiz bir havlu ve çarşaf takımı da villada hazır bulunmaktadır.
Villalarda genelde sabun, tuvalet kağıdı, bulaşık – çamaşır deterjan vb. gibi kişisel ürünler bulunmamaktadır.
Giriş yapmadan önce bunu ev sahibinden öğrenebilir buna göre hazırlıklı gidebilirsiniz.

Özel durumlar

Evlerin ilaçlanması :
Doğa içerisinde konuma sahip olan villalarımızın tamamı böcek ve haşereler için düzenli olarak temizlenmekte ve ilaçlanmaktadır. Ancak doğa içerisinde konuma sahip olan bu tip evlerimizde, merkezde yer alan villalara nazaran böcek vb. çıkma ihtimali daha yüksektir.Lütfen alerji durumlarında bunun önlemini kendiniz almanız gerektiğini unutmayın.

İnşaat :
Yörelerde yeni villa inşaatları olabilmektedir. Bu sebepten etrafta gürültü olması muhtemeldir.

Havuz ve bahçe bakımı:
Havuz ilaçlaması ev sahibi veya görevli kişi tarafından yapılmaktadır.Havuz kontrolleri ve sıklığı havuzların tipi, büyüklüğü gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir ancak genel olarak gün aşırı klor atımı ve havuz dip temizliği yapılmaktadır. Bu kontroller genelde sizi rahatsız etmeden, ilgili kişi tarafından sabah erken saatlerde yapılmaktadır. Bahçesi bulunan villalarda bahçe sulaması ve bakımı yine ev sahibi veya ilgili görevli kişi tarafından yapılmaktadır. Bu işlem de genellikle sabah erken saatlerde sizi rahatsız etmeden gerçekleştirilmektedir.

Bölge araştırması :
Girişinizden önce, tarafımızdan e-posta adresinize bölge ile bilgilendirme yollanmaktadır. Ancak lütfen unutmayın ki birçok villa köy içerisinde, yüksek konumda yer alabilmektedir. Bu yüzden gelmeden önce bölge ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İnternet bağlantısı :
Villaların birçoğunda internet bağlantısı bulunmaktadır ancak tatil bölgelerinin alt yapısı gereği kesinti ve yavaşlıklar olabilmektedir.

Elektrik ve su kesintileri :
Bazı tatil beldelerinde özellikle çok yoğun olan dönemlerde bölge alt yapısı kaldırmadığından su ve elektrik kesintileri yaşanabilmektedir. Bir evde jenaratör bulunuyorsa bu bilgilerinde bulunmaktadır.

Havuz korunaklılığı :
Havuz korunaklılığı sayfamızda iki şekilde belirtilmiştir. Havuzu tam korunaklı diye belirttiğimiz villaların havuzu etraftan görünmemektedir. Muhafazakar ailelerimize de uygundur. Havuzu oldukça korunaklı diye belirttiğimiz evlerin ise havuz kısmı az da olsa görülebilir seçeneklerdir. Havuz korunaklılığı sadece havuz için verilmektedir. Villanın veya bahçenin korunaklı olduğu anlamına gelmemektedir.

Evlerin resim ve videoları

Evlerimiz sayfasında o evin birebir resimlerini ve videolarını bulabilirsiniz. Bazı villalarımız site içerisinde yer almaktadır ve aynı veya benzeri şekilde döşenmiş bir çok obje bulunmaktadır. Böyle durumlarda ortak foto ve video kullanılmış olabilir. Bu durumda sayfamızda bu bilgi belirtilmektedir. Fotoğraf çekimleri genelde geniş açı lensle yapılmaktadır bu sebepten olağandan büyük görünebilmektedir. Havuz boyutları evlerin sayfalarında yer almaktadır.

Depozito

Depozito, eve girişlerde ev kontrolü yapıldıktan sonra ev sahibi veya görevli tarafından teslim alının bir ücrettir. Tatiliniz bitiminde evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kimse evi kontrol eder. Herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta aynen iade edilir.

Rezervasyon

Önce evde konaklamak istediğiniz tarihleri belirlemelisiniz. Ön rezervasyon formunu doldurup veya telefon ile ofisimize ulaşıp talebinizi iletiniz. Ekibimiz, evin müsaitliğini kontrol edip size en kısa sürede dönüş yapıp rezervasyon işleminizi başlatacaktır. Rezervasyon ile ilgili işlemlere başlamadan evvel aşağıda örnekleri yer almakta olan Mesafeli Hizmet Sözleşmesi ile Ön Bilgilendirme Formunu okumanız gerekli ve önemlidir. Şirket hesabımıza ücretin belirli bir kısmını (ön ödeme tutarını) yatırdıktan sonra veya kredi kartı ile bu ödemeyi yaptıktan sonra rezervasyonunuzu kesinleştirebilmek için doldurmanız gereken konaklama sözleşmeniz size yollanır. Siz, bu size gönderilen sözleşmeyi doldurup, imzalayıp bize geri yolladıktan sonra rezervasyonunuz kesinleşmiş olur ve sözleşmenizin son hali ile size seyahat belgeleriniz size geri yollanır. Böylelikle seçtiğiniz ev, istemiş olduğunuz tarihlerde sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ücret ise eve girişte ev sahibi veya yetkili kişiye teslim edilir.

Mesafeli Hizmet Sözleşme örneğini görmek için lütfen buraya tıklayın.

Seyahat Belgesi örneğini görmek için lütfen buraya tıklayın

Ön Bilgilendirme Formunu görmek için lütfen buraya tıklayın

Rezervasyonun misafir tarafından iptali

Rezervasyon ile ilgili işlemlere başlamadan evvel yukarıda örnekleri yer almakta olan Mesafeli Hizmet Sözleşmesi ile Ön Bilgilendirme Formunu okumanız gerekli ve önemlidir. Yukarıda örnekleri yer alan Mesafeli Hizmet Sözleşmesi ile Ön Bilgilendirme Formunda sözleşmenin iptal şartları yer almaktadır. Eve giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Kalan ödeme eve giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyonun Villa Sepeti tarafından iptali

Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Villa Sepeti rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir.
Bu ve benzeri durumlarda Villa Sepeti, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak Villa Sepeti en az konaklama yapılacak evin ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif ev veya evlerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.

Rezervasyon tarih değişikliği

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır.
Rezervasyon değişiklik işlem ücreti 150 TL'dir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, ev sahibine ve size gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bize ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir.
Rezervasyon tarihinizi eve giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapamazsınız. Bunun sebebi de sizin için ayrılmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire konaklama hizmetine sunulabilme ihtimalinin çok az olmasıdır.