Misafirlerimizin konaklama süreleri sonra erdikten sonra kendilerinden ev ve tatilleri ile ilgili puanlama ve değerlendirme yapmalarını rica ediyoruz.
08-12-2023 tarihi itibari ile toplam 36,876 adet farklı misafirimizden yorum aldık.
Bu yorum notlarında verilen puanların ortalaması 10 üzerinden 9.40 olarak gerçekleşti.
Yorumları aşağıda bulabilirsiniz.
Sistemimize dışarıdan bir yorum eklemek mümkün olmayıp, tüm yorumlar evlerimizde konaklayan misafirler tarafından yapılmıştır.
Villa Aganta / Kaş,               Notu: 1 / 10
" Villa sepeti ile ikinci tatilimdi.Birinci tatilim kalkanda villa melisada muhteşem bir tatildi gerçekten..Gerçekten unutamayacağım bir tatil geçirdim.O yüzden tatilim bitmeden bir gün önce villayı terkettim.Bu kadar olumsuzluğun olduğu bir tatil hayatımda ilk defa yaşadım.Biz çalışan insanlarız,senede bir defa tatil yapabiliyoruz.Öncelikle fotoğraflardaki ihtişama inanmayın sakın,Mikrodalganın kapağını da açmayın lütfen,Yastık,yorgan ve çarşaftaki lekeler ayrı zaten.500 mt.yakında market varmış!!! adayı talan ettim en yakın market 6 km ötede kaş merkezde.Örümceklerle resmen kovalamaca oynadım.Karınca ve arı istilasına hiçbirşey demiyorum.Ses sistemi çalışmıyor.Akşamları kendinizi hapishanede hissediyorsunuz.ve daha anlatamayacağım bir sürü problem.Bu problemleri yazıyorum en azından benden sonra konaklamak isteyen arkadaşlar bilgilensin.Ev sahibine hakkımı kesinlikle helal etmiyorum...Not:Evle ilgilenen Hasan Bey'le hiçbir sıkıntımız olmadı.Sabahları ekmeğimizi bile getirdi sağolsun..Ama bu kadar olumsuzlğun olduğu yerde kaç tane Hasan bey olsa fayda etmez..

Ev sahibinin cevabı

Kaş Çukurbağ Yarımadası Akdeniz'le Kaş'ın inanılmaz bir güzellikle buluştuğu doğal,sakin ve çok güzel bir yerdir.Çalışan veya çalışmayan tüm insanların kafasını dinleyebileceği bu güzelim yerde misafirimiz belli ki çok sıkılmış ve ne yazık ki kendini hapiste hissetmiş ama bunlar kendi duyguları! Müşterimizin bu kadar mutsuz olmasına üzüldüm. Villamız yıllardır müşterilerimizin zevkle kaldığı ve tekrar tekrar geri geldiği özel bir yer. Birçok müşterimiz,manzaranın web sitesindeki resimlerden daha güzel olduğunu söylüyorlar.Zafer Bey'den sonra bir haftalığına gelen aile giderken yine geleceklerini,ve çok güzel bir tatil geçirdiklerini belirttiler (!)Bu müşterimiz büyük ve tanınmış bir inşaat şirketinin yönetim kurulu üyesidir. Yarımada doğal olduğu için güzel.Arı ve karınca bazen olabiliyor.Elemanımız müşterinin şikayetinden hemen sonra gerekli bölgeye karınca ilacı uygulamış üstelik.Biz yine de müşteri çıkar çıkmaz çevreyi yeniden profesyonel ilaçlama şirketine ilaçlattık.. Konuklarımız gelmeden önce villa iki temizlikçi bayan tarafından temizlenir.Temiz çarşaflar serilir,temiz banyo,yüz ve havuz havluları gereken yerlere konur.Müşterimiz market konusunda ise haklı.Market ve süpermarketler (bilinen birçok süpermarket zinciri) Kaş merkezde ve 6 km uzaklıkta.. Biz yine de konuklarımızı nasıl daha iyi ağırlayabiliriz mantığıyla mutsuz müşterimizin yazdıklarını değerlendireceğiz ve her zamanki gibi konuklarımızı daha mutlu etmek için çalışacağız.Saygılar. Villa Aganta sahibi. "

Zafer Tire, 07.07.2017
Villa Mistral / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" tatilimizi 6 gece planladık 5-11 yaşında iki çocuğumuzla tatile başladık. temiz bir evde güler yüzle karşılandık. kenan bey yardımlarını hiç eksik etmedi. ev çok kullanışlı temiz havuzu temiz. dışardan su almanıza gerek yok kaynak suyu lezzetli çok güzeldi. buraya kadar her şey çok güzeldi lakin ilk gece havuz başında otururken akreple karşılaştım. tedirgin oldum içerde de var mı yok mu derken uykusuz bir gece geçirdim. pencere ve kapılarda bulunan telleri asla açık bırakmadık. kenan beye ilettik sorunun çözümü olarak telleri açık bırakmamayı önerdi. 3. gece gecenin 2 sinde çocukları kontrol için odalarına baktığımda iki tane akrep oğlumun yatak başlığının duvarındaydı. sonrası malum uykusuz tedirgin bir tatil ve dayanamayıp tatilin bitmesini beklemeden evi terk ettik. benim anlamadığım şu dağ başı böcek akrep yılan vs. olabilir ama bunun çözümü mevcutken neden önlem alınmıyor. ilaçlamadan tutunda bir sürü fişe takılıp bu böcekleri evden uzak tutan aletler mevcut. açıkçası korku içinde endişe içinde, koca 1 yılın yorgunluğunu atmak için gittiğim evde yaşamak beni üzdü. insanlar tatil için gidiyor önlem alınmalı alınmak zorunda.çocuklu ailelere tavsiye etmiyorum çünkü önlem yok.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Osman Bey,
Öncelikle yorum bıraktığınız için teşekkür ederiz. Villalarımız malum doğa içerisinde yer almaktadır. Kendimiz inşaatını yaptığımız için bu evlerin hem dışarıdan hem içerisinde derzleri örülmüş olup dışarıdan eve bir böcek girmedikçe ev içerisinde yuva yapmaları imkansızdır. Bu sebepten Kenan Bey size sineklikleri kapalı tutmanızı özellikle önermiştir. Ancak bu sene havaların sıcak geçmesi, mevsim değişikliği gibi sebeplerden sadece Yakaköy'de değil bir çok bölgede böceklerde artış gözlemlenmektedir. Bilginiz olsun, yorumunuzdan sonra prize takılıp böcekleri uzak tutan cihazlardan ikişer tane alınıp evlere konulmuş ve bu cevabı yazdığımda siz çıkış yaptığınızdan beri iki hafta geçmiş ve iki müşteri eve giriş yapıp ayrılmıştır. Bu misafirlere özellikle böceklerle iligli bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorduk ve hiç problem yaşamadıklarını iletmişlerdir. "

Osman Balıkay, 05.08.2017
Villa Balerina / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Öncelikle VillaSepeti müşteri hizmetlerinden Volkan Beye nezaketi anlayışı ve problemi çözme konusunda gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ederiz villasepetini bir sonraki tercih etmemizde çok büyük etkiniz olacaktır.Villaya gelecek olursak; villanın bizim görebildiğimiz tek iyi özelliği havuzunun büyük olması ve bakımın düzenli olarak yapılmasıydı. Onun dışında kafa dinlemek tatil yapmak için geceliği 4000 küsür liraya kiraladığınız villanın sağ komşuluğunda köy kahvesinden gelen okey ve bağrışma sesleri sol komşuluğundaki evden gelen keçi ve tavuk sesleri eşliğinde kafa dinlemekten uzak bir tatil geçirdik yani villa köyün merkezinde bulunuyor.Ücretsiz wifi hizmetinden 1 gün yararlanamadık.Giriş kattaki mutfakta yer alan tava ve tencereler çöpe atmak yerine buraya konulmuş kesinlikle kullanılmayacak durumdalar (olası tercih etmeniz durumunda tencere tava temin etmenizi öneririz)Villanın 2. Ve 3. Katına sıcak ve soğuk dahil su çıkmıyordu. Zaten kısa olan tatil günlerinin 1 günü bu problemin çözülmesi ile geçiyor.Villada toplam 3 adet buzdolabı bulunuyor gelişimizde bunu garipsedik ancak aldırış etmemiştik ta ki mutfakta yer alan buzdolabının kapağı elimizde kalana kadar. Kaldığımız süre boyunca yine 1 günümüzü ustalar ile heba etmemek için diğer buzdolaplarını kullanmaya devam ettik. Tatil bittikten sonra villa sahibi tarafından kendilerinin kırık bırakıp günah keçisi aradıkları buzdolabı kapağı için defalarca aranarak taciz edildik. Villa sahibi konuşma sırasında terbiyesini bozup bağırarak müşterisine ağza alınmayacak sözler söyledi. Volkan Beye bu durumu ve yaşadığımız mağduriyeti iletmemize ve Volkan Beyin uyarısına rağmen villa sahibi tarafından 4 kere daha rahatsız edildik. Daha önce de villasepetini tecrübe etmiş ve herhangi bir sorunla karşılaşmamış biri olarak asla tercih edilmemesi gereken bir villa olduğunu düşünüyoruz.Eğer yine de tercih edecek olursanız yerleşir yerleşmez demirbaş eşyaları kontrol edin yoksa siz de bozuk bir ürün için günah keçisi olabilirsiniz.Dip not: Bu yaşanan olaylardan sonra villasepeti tarafından villanın denetleneceğini öğrendik bu eksikler giderilmiş olabilir ***** ******** ********* ********* "

Kadir Gülşen, 22.09.2023
Villa Kalivanes / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Gittigim en kötü Villaydi, Villa ya giden yol çok kötü öyle 30 metre falan degil 100-200 metre var ve arabanızı parçalamanıza yetiyor.Ev sahibi sabahları gelip havuzdaki örümcek ve Esekarisi ölülerini topluyor ama hiçbir faydası yok sabahdan aksama kadar havuzdan börtü böcek toplamaktan canimiz cikti. Havuzun etrafındaki tahta zemin resmen bubi tuzağı gibi her gün biri dirilip icine görüyor,tahtanin icine girmemek icin dualarla yürümeniz gerekir.He bir tahta kirilinca Ev sahibi tamir etmiyor siz cikinca yaparım diyor heryer delik deşik öyle 10 gün boyunca geziyorsunuz, acaba nereye bassam düsüncesi ve korkusuyla.Özellike havuz etrafı berbat ve ev sahibini zerre ilgilendirmiyor. Diger konular kısaca : Kapıları hepsi bozuk zor acilim kapanıyor hatta birisi hic acilmadi tamir icin birisi geldi, evde kalın perde yok sabah isiklariyla uyanıyorsunuz,evdeki mutfak malzemesi çok kötü sagdan soldan toplama izlenimi veriyor, mutfak dolaplarının içleri kokuyor, banyoda havlu asmak icin bir yer yoktu kirilmis ,söylememize rağmen yenisi takılmadı,etrafda ki evlerden Inşaat sesleri hic kesilmedi matkap sesleri havuz müziği gibiydi, matkap kesilince komsu çocukları havuzun hemen önünde elektrikli araba kullanmaya başladı, park yeri havuz başı sejlong un hemen yani ,dus baslari bozuk, elektrik düğmeleri bozuk, bir aksam da kokudan duramadık yandaki binadakiler çöp yaktigi icin.Üst balkon kapısı kilitlenmiyor. Klimanın kumandasının Pili yoktu vesaire............ Kısacası gitmeyin evde oturun daha iyi. "

Hakan Sarısoy, 26.08.2023
Villa Bambi Evi / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Villa Konum olarak manzara olarak cok Guzel ama Villanin yolu berbat arazi araciniz olmasi lazim villada 19 gun kaldim ilk gun geldigimde sineklik kirikti gitmeme 5 gun kala sineklik yapildi orada sineklik cok onemli su isitici ketel kirik utu masasi kirik villanin ic kapilari bozuk Bir oda Daki taharet muslugu bozuk int cok kotu cekmiyor bu kadar para odeyip boyle Bir villa ile karsilasmak kotu birsey ben ev sahibine telefon acmaktan biktik is eksiklerden dolayi icerde yemek masasi yok disarda yemek yemek Mumkun degil arilardan surekli disardaki masayi zar Zor iceri soktuk geri cikardik gece oldugu zaman zaten yemek yiyemezsiniz disarisi karanlik isiklandirma yetersiz mangal yapilan yerde hele Hic isik yok telefon flasi ile isimizi hallettik iceride de isiklandirma Az gittim lamba aldim marketten yuksek amper lamba aldim arabaniz icin Guzel yer yapilmis ama ustu kapali degil araciniz gunesten yaniyor surekli O bolgeden villa kiralayan Uzun sure kalan Bir insanim ilk defa agzimizdan geldi tatilimiz mutfak mazemesi eksik Kepce dahi yok genel olarak verdimiz paraya hic degmedi tavsiye etmiyorum Ikinci Bir durum daha vahim temizlikciler geldikten sonra Esimin cantasi degerli Bir canta Marka kayboldu biz bu nu gozumuzle gormedik ama villa icinde boyle Bir durum oldu Allaha havale ediyoruz bu villayi kiralicak arkadaslar bu yorumlarima Dikkat etsin biz gurbetciyiz Iyi Bir tatil icin geliyoruz savas bey Iyi Bir Adam ama bu villadaki eksikleri kapatmiyor "

Yasin Kurken, 31.08.2023
Villa Laguna / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Ev sahibinin sürekli evin etrafında olması ve çöp alma bahanesi ile kontrol etmesi bizzat beni çok rahatsız etti. Hele de telefon ile beni arayıp aradığını fark etmeyip biz evde yok iken gelip baktığını bira şişesi olduğunu ve evde cam kapı kitli olduğundan içeri girip bakamadığını eşine anlattığını bizzat dinledim. Bu ev ve ev sahibinden ötürü bir daha asla villa tutmam.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, öncelikle başından sonuna gerçeği yansıtmayan bu yorum için diğer yorumlarımıza bakmanızı tavsiye ederim. Villanın havuz kontrolü ve teras temizliği her sabah erkenden yapılır. Ayrıca misafirimiz tüm konularda bu kadar hassas ise girişte yapması gereken ödemeyi neden çıkışından bir gün önce zar zor alabildik(Bugün vereceğim, yarın vereceğim diye atlatılarak). Belirttiği yukarı çıktı durumu ise villada sabahtan beri arabalarını görmediğimden dolayı ödemeyi yapmadan gittiklerini düşünerek, havuz terasına çıktım. Son almamız gereken parayı bin tane nasihat dinleyerek aldık. Benim de sizlerden ricam lütfen villa tatilini bir daha denemeyin. Bizleri üzdünüz, diğer ev sahipleri bu durumu yaşamasınlar. Yıllardır bizi tercih eden misafirlerimiz nasıl hizmet verdiğimizi çok iyi biliyorlar, bundan sonra gelecek misafirlerimizi de aynı hassasiyetle ağırlayacağımızdan şüpheniz olmasın. "

Hüseyin Mercan, 06.10.2023
Villa Ledya Yeşil / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Ne yazık ki verilen paraya yazık. 6 kişilik kapasite var ancak 2 kişiyi hobbitlerden seçmeniz lazım ki sığabilsin. 6 kişiye sadece bir tane eşya dolabı konulmuş ki tabiki yetersiz. Mutfak eşyaları bardak haricinde yine yetersiz. Duş için sıcak su akmasını beklerken peygamber sabrına ihtiyaç duyuluyor. Evde kötü bir koku hakim, o koku yetmezmiş gibi giderlerden de kötü koku dağılıyor. 8 farklı villada kaldık bunun kadar kötü olanı yoktu. Jakuzi var diye diğer seçenekleri iptal etmiştik ancak jakuzi su kaçırdığı için hiç kullanmadık ev sahibine ilettiğimizde müsait olduğunuzda usta göndereyim dedi. Kim tatilinde usta başı bekler ki. Tatil yapmak için geldiğimizi uğraşmak istemediğimizi belirttik yine de bir indirim sağlaması gerekirdi çünkü beyan ettiği hizmetten yararlanamamaktayız. Şaka gibi ama taharet musluğundan gelen suyu da sıcak su ile bağlamışlar yani banyoya girerken su derecesini arttırıp tuvalete girerken düşüreceksiniz. Hiç bir konuda artısı yok. Başka seçenekleri değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Biz yandık elller yanmasın, her konuda :)

Ev sahibinin cevabı

Sevgili Ayşe Hanım ; biz bu sene faaliyete giren bir işletmeyiz. Bizim için doğru, nazik, yerinde yapılan tarafsız her yorum tabi ki çok kıymetli :) * jakuzi ile ilgili sıkıntınızı gidermek istedik ancak usta istemediğinizi söylediğiniz için yardımcı olamadık. Bu konuda sağlıklı bir iletişim halinde olsaydık seve seve konaklamanızda indirim uygulardık. * Yine aynı sebepten sıcak su bağlantısı ile ilgili sıkıntıyı da çözemedik, ustamız sizi rahatsız etmemek için gelemedi. * Evlerimizin bütün fotoğrafları var , asma katındaki 2 kişilik yatak fotoğraflarımızı da görerek geldiniz. *Mutfak eşyası ve dolap konusunda ise sizlerden önce evimizde 7 farklı misafirimiz konuk oldu. Onlarla sürekli iletişim halinde olduğumuz için talepleri doğrultusunda eksiklerini temin ettik. *Bahsettiğiniz koku ise ; rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği olan SEDİR AĞACI kokusu ;) Siz yorumlarınızı yapmışsınız teşekkürler, yapılan doğru tespitlerinizi tabi ki dikkate alacağız :) Ev ve bahçe temizliğine , çarşaf havlu tuvalet temizliğinde hijyene çok önem veren, 7-24 her probleminizde rahatlıkla arayabileceğiniz bir ev sahibiniz olduğunu da tekrar hatırlatmak isterim. Her sene yeni güzellikler ekleyerek hep güzel insanlarla karşılaşmak ve onları memnun edebilmek için biz burada olacağız inşallah, yorumunuz için teşekkür ederim. "

Ayşe Erdem, 03.09.2023
Villa Haktay / Dalyan-Muğla,               Notu: 1 / 10
" Daha önce satın aldığım hiçbir mal ve hizmet için yorum yapmadım. Burayla ilgili birkaç yorum yapayım istedim. Çünkü insanlar tatil programları için sadece paralarını değil vakitlerini de harcıyor. Öncelikle aradığınız güler yüz ise burası o yer değil. Sakinlikten kasıt in cin top oynadığı bir yer ise evet o yer burası. Ancak en önemli konu evin etrafında yer alan sazlık gibi su kanalları mıdır nedir bilemediğim şeylerin sebep olduğu envaı çeşit böcek, haşerat vs. Akşam olduğunda bahçesinde bir kahve fincan içemezsiniz yemek yemeniz zaten imkansız. Havuzun içerisinde onlarca böcek vs. ölüyor kurbağalar vs. yüzüyor. Böyle bir ortamda havuzu kullanmak en azından bizim için söz konusu olmadığından 7 günlük parasını ödediğim tatilimin 3.gününün sabahına kadar dayanıp 1 dk bile havuzu kullanmadan evden ayrılmak zorunda kaldık. Villa Sepetine bir çift sözüm var; tüm evler ile ilgili sigara içilmez uyarısına kadar girdiğiniz notları bu ev için de yapmalıydınız. Tamam doğa içerisinde dolayısıyla kabul edilebilir bir haşerat olabilir ama belirttiğim gibi evin etrafındaki su kanalı mıdır artık neyse o sebeple aklınıza gelebilecek her şey var özellikle akşam olunca resmen istila altında oluyorsunuz. Dolayısıyla evin konumu nedeniyle bu sorunları yaşayacaksınız gibi açıklama olmalıydı. Ama zihniyet biz bir şekilde satalım paramızı kazanalım olduktan sonra sonucun farklı olmasını beklemez imkansız. Çok yazık !!! "

Kaan Sefa, 08.09.2023
Villa Kalu / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Umuyorum ki bu yorumu sansürsüz olarak yayınlarsınız. Ev sahibi olarak bir şahıs bldirilmesine rağmen: Best Travel Turizm Seyahat Acentesi diye bir firma çıktı. Ev sahibi depozito ve VillaSepeti'ne verilen ön ödeme haricindeki tutarı nakit olarak istedi. Bunun Türkçe meali: Vergi kaçırmak istemektir. Rezervasyonu iptal edeceğimizi iletince VillaSepeti'nin bölge personeli Sefa Bey iletişime geçti ve ev sahibini banka havalesine ikna edebildi. İşlem ve rezervasyon güvenliği açısından aracı kurum olarak VillaSepeti'ni kullanmış olmamıza karşın, sürekli olarak kaba iletişim dilli Tuncay Bey'le görüşmek zorunda kaldık. Eve giriş saati üç kez değiştirildi. Eve giriş yaparken VillaSepeti'nin bölge personeli Sefa Bey de bizimle geldi, havuzun kirini kendisi temizledi. İlk akşam 12 saatlik yolcuğun sonrasında duş almak istediğimizde sıcak su olmadığını fark ettik, ev sahibi turizm acentesine ilettik, "babam sabah gelip yapacak" diye bilgi aldık. Sıcak su sorunu nedeniyle bir gecelik ücret iadesi talep ettiğimde VillaSepeti, sorun 24 saat içinde çözüldüğü için yardımcı olamayacaklarını iletti. 5 günlük konaklama için yedek havlu verilmeyeceğini, bunun ev kuralları içinde yazdığı hem ev sahibi acente hem de VillaSepeti tarafından teyit edildi. Havluları kendimiz yıkayalım dedik, evde deterjan yarım kullanımlık dahi yoktu. Çağrı Merkezi görüşmeleri sırasında korkunç bir muameleye maruz kaldığımı da ayrıca belirtmek durumundayım. Hizmet kalitesi ve ev imkanları puanlanacaksa "0" sıfır veriyorum, 1 (bir) bile değil. Vergi kaçırma niyetinde olan ev sahibi acente ve buna çanak tutan aracı kurum VillaSepeti CİMER'e şikayet edilmiştir. Saygılarımla, Aslı Çelenk "

Asli Celenk, 25.09.2023
Villa Neclanur / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" hayatımızda geçirdiğimiz en kötü tatil ev sahibi karşılaması o kadar kötüydü ki girer girmez bize bir şey kırmayın diyerek başladı buzdolabin da ki raflardan biri suları tartmadı düşüp kırıldı parasını ödemek istediğimizde bile bağırdı kavgacı bir şekilde depozitodan kesmek yerine parayı bize verip rafın siparişini verdirdi havuz o kadar soğuk ki öğlen bile girilmiyor her yere markete denize yarım saat uzaklıkta ve yollar çok virajlı Abdullah bey hiçbir ilgi alakası da yok üstüne villadan çıkarken her yeri temizlemenizi falan bekliyor şaka gibi her yer örümcek akrep bile gördük kesinlikle tavsiye etmiyoruz tatilinizi mahvetmeyin

Ev sahibinin cevabı

Öncelikle misafirimize yorumundan dolayı teşekkür ederiz. Tüm misafirlerimizi içtenlikle karşılayıp kendileri ile gayet güzel bir şekilde ayrılmaktayız. Sadece sizlere girişte uyarı yapmamızın sebebi herhangi bir problemle karşılaşmamanız içindir. Bizler sizlerden aldığımız depozito ücretinden hiçbir kesinti yapmadık, tamamını geri verdik ve sadece sizden kırılan ürünü almanızı istedik. İkinci olarak; sayfada belirttiğimiz üzere villamız yüksek konumdadır. Bundan kaynaklı havanın biraz serin olması normaldir. Fakat bu konuda bugüne kadar herhangi bir şikâyet almadık. Misafirlerimiz geçmiş yorumları okuyarak da bu konuda bilgi sahibi olabilirler. Doğa içerisine geldiğiniz her evde böcek, haşere vs çıkabilmektedir. Sonuç olarak onların yaşam alanına bir ev inşa ediyoruz. Bizler düzenli olarak ilaçlama yapmaktayız. Ama belirttiğimiz gibi doğa içerisinde böcek ve haşereler ile karşılaşma olasılığınız biraz daha normale göre yüksektir. Akrep konusuna gelince daha önce hiçbir misafirimiz bu konuda şikâyette bulunmadı ve bizde akrep ile hiç karşılaşmadık. Gelecek olan misafirlerimize şimdiden iyi tatiller dileriz. "

Emircan Demirgil , 04.09.2022
Villa Ramires / Dalyan-Muğla,               Notu: 1 / 10
" ev sahibi ile ilgili söylemek istiyorum. Konaklamak İçin gittiğimiz günün bir sonraki gün sabah kahvaltı yapacağımız sırada bulunduğumuz lokasyonda elektrikler kesildi. Bu çok normal bir durum. Evde kahvaltı hazırlama telaşındaydık ve çay demleyecektik. Çaydanlık elektrikli olduğu İçin ev sahibine bu konuyu dile getirdim ve bize Ocak üstü çaydanlık temin edebilir mi diye soru yönelttim. Kendisi bu konuda yardımcı olmayacağını ve ocakta kullanılacak çaydanlığı gidip çarşıdan alabileceğimizi söyledi. Ya ben bir dünya para vermişim tatil yapacam diye bu ne biçim üsluptur. Ben o çaydanlığı alamayacak birisi değilim. Fakat kendisinin takındığı üslup çok yanlış. Mesajlar telefonumda mevcut isteyen olursa ekran resmini atarım. Ayrıca eve ilk girdiğimiz gün eşime evi dolaştırırken yok yatakların üstünde bulunan pikeleri kullanmayın gibi ukala ukala konuştuğuna kendi kulaklarımla şahit oldum. Sanki o evi bana hayrına veriyormuş gibi tavra giriyor. Üzerimize örtmek için kullanılacak olan pikelerin nerede olduğunu da o esnada söylemediği için ilk gün üzerimize bir şey örtemedik. Ve sabahına eşim ben ve kızımın boğazları ağrıyarak uyandık. Sonra odaları ve dolapları karıştırınca bulduk fakat iş işden geçmişti. Çünkü bir güzel hasta olduk tatilimiz rezil oldu neredeyse. Evin kendisi çok güzel . Giderken yanınızda sinek ilacı götürmeyi unutmayın aksi halde her tarafınız kabarabilir. "

Ali Fuat Kılınç, 19.09.2022
Villa Opulent / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" kaldığımız hafta boyunca elektrik ve su sıkıntımız hiç bitmedi. Sarıbelen bölgesinde voltaj düşüyormuş ve bizim kaldığımız villa opulent'e elektrik hiç gelmedi bile. Bu sebeple ışıklandırma, klima, buzdolabı, internet, tv vb. elektrikle çalışan aletler düzgün çalışamadı. Akşamları o kadar karanlık oluyordu ki uyumaktan başka çaremiz kalmıyordu. Bir daha sarıbelen civarında asla villa tutmam, tavsiye de etmem.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar, öncelikle yorumunuz için teşekkürler Emre Bey. Yaşadığınız bu durumu biz size girişte belirttik ve siz de beğendik dediniz. Fakat aile üyenizden bir kişi beğenmedik demişti ama yine de kalmayı tercih ettiniz. Bu durum için bizi sadece bir defa aradınız ve sonrada düzeldi demiştiniz. Eğer bu kadar sorun yaşadıysanız keşke bize söyleseydiniz. Bizler sizin rahat etmeniz için elimizden geleni yapardık. Bu yaşadığınız sorundan dolayı çıkış yapma hakkınız vardı ama kullanmadınız. Temmuz’un 11 ve 16 arasında villamızda konaklama yapmıştınız. Bu tarihten bir ay öncesinde zaten elektrik direği dikme çalışmaları başlamıştı. Sarıbelen de bu sene villa fazlalığı nedeniyle elektrik alt yapı yetersizliği oluşmuştu. Bu durum sadece bizim villamızda oluşan sorun değildi. Sarıbelen Kalkan genelinde olan bir sorundu ve şuan bu çözüldü. Siz değerli misafirlerimizin artık böyle bir sorunun olmadığını bilmesini isteriz ve sabırsızlıkla sizleri bekliyoruz. "

Erdem Oflaz, 13.09.2022
Villa Mişel / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Şenzlonglar aynı değil,bahçedeki salincağin tentesi yırtık, şemsiyeler pis ve ayakta duramiyor,bıçakları kör kesmiyor,çamaşir makinesi çalışınca kendisini öne doğru atıyor,buzdolabı yiyecekleri döndürdü yiyeceklerimiz bozuldu,klimalar çalışıyor ama uçak kalkıyor gibi motorlarından ses geliyor. Yusuf bey para saymayı bilmiyor parayı 3-4 kere sayıyor çok sıkılıyorsunuz. Evin resimleri ilk kurulduğunda çekilmiş şuan pek bir alakası yok. Villa mişel diye yola levha yapilmamiş konumda olsa konum bozuluyor kayboluyorsunuz. Isıtmalı havuz sıcak değil kişin gelecekler için dikkat edin. Ayrilirken aracım arıza yaptı Yusuf bey gördu ama yola çıktığımda nezaketen bile aramadı parayı çok seviyor siz umrunda değilsiniz. Kapılarda ki Sineklikleri berbat zar zor açılıyor. Klozet kapaği sürekli öne düşüyor küçük abdest ihtiyacınızı yaparken kapağı bı elinizle tutuyorsunuz. Ayriyetten ev elektronik ekipmanları beş para etmez TV internete bağlanmiyor. Yolu çok kötü ve ne yaparsanız yapın sineklikler kötü oldugu için içeriye vahşi sivrisinekler giriyor. Şimdi beni arayıp sana bedava veriyorum gel kal dese Yusuf beyin zayıf karakterin dolayıda asla kalmam.

Ev sahibinin cevabı

Şahsıma hakaret derecesine kadar varan yorumunuzu üzülerek okuyorum. Girişte villa ücretini zarfın içinde verdiniz. Saydığımda 150 TL fazla verdiğinizi tespit ettim ve tekrar tekrar sayma ihtiyacı hissettim, fazla olan 150 TL yi size geri verdim lütfen hatırlayın. Arayıp sormadığımı söylemişsiniz, lütfen yine hatırlayın yedek çarşaf istediniz getirdim, bahçeden mangal için odun topladınız ve ayaküstü sohbet ettik konuştuk tatilinizin nasıl gittiğiyle ilgili. Villa girişinden önce misafirlerime villanın konumunu kayıt etmelerini söylüyorum her ihtimale karşı kolay bulabilmeleri için, size de söyledim ama beni hiç dinlemediniz herhalde. Sıcak havuzun sıcaklığı 29 derece standardın biraz üzerinde her zaman böyledir. Arabanızın yağ kaçırdığını size söyledim ve tamirciye ihtiyacınız olup olmadığını da sordum. Oradaki yağı temizleyeceğinizi söylediniz. Hala duruyor o yağ lekesi, biz temizledik ancak lekesi çıkmıyor. Evin kullanımından, temizliğinden ve nasıl bıraktığınızdan hiç söz etmiyorum, felaket! İki kişilik villanın buzdolabına o kadar malzemeyi nasıl koydunuz hayretler içinde kaldım. Birde gün boyunca gece geç saatlere kadar yaptığınız çevreyi rahatsız edici müzik yüzünden yan villalardan özür dilemek zorunda kaldım. Hatırlayın lütfen Ankara taverna müziklerini. Villadan çıkış yaparken arabanız çalışmadı. Çekici, traktör çağırma önerisinde bulundum, Sakarya Karasu da yaşayan kayınvalidenizin yanına gidiyordunuz lütfen hatırlayın! Sizin gibi insanlar bir daha gelmez inşallah. "

İbrahim Mert Olgun , 21.10.2022
Villa Tuana / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Ev konum olarak çok güzel bi yerde fakat yolu baya bi sakat.Ev sahiplerine başka yolu yokmu diye sorduğumuzda aldığımız cevap daha da sakat " Ne oldu beğenemediniz mi ben çocukluğumdan beri bu yokuşu tırmanıyorum " gibi bir cevap. Mobilyalar allaha yalvarıyor biri bizi değiştirsin diye birinin elinde patlamak üzere. Ev sahiplerinin ilgisi bi efsane 02.06.2018 - 12.06.2018 tarihleri arası 10 gün konakladık, tatilimizin yarısında ev sahibinden bi telefon bugün kaçta çıkış yaparsınız diye. Son çıkarken de 1 haftayı aşan tatillerde yastık çarşaf değişimi hakkınız vardı neden kullanmadınız diye tuhaf bir soru daha da 10 numara tatil yapılabilecek bir yer de işler bu kadar zorlaştırabilir ancak daha da yazabilirdim ama vaktime yazık dedim...

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Açıkçası böyle bir yorum almamıza çok üzüldüm. Öncelikle belirtmeliyim ki misafirimizin diyaloğa girdiği kişi ben değilim yani ev sahibi ile değil evin bakımıyla ilgilenen kişidir. Çalıştığımız arkadaş ile yaşadığımız bu ve benzeri sorunlardan dolayı kendisiniyle çalışmamızı sonlandırdık ve başka bir arkadaş ile yolumuza devam ediyoruz.
Bu yorumu okuduktan sonra misafirimiz ile hemen iletişime geçtik ve durumu kendilerine izah ettim. Villa tatili organizasyonu firmanın satışından başlayıp, karşılama, hizmet ve uğurlama gibi birçok elementten oluşuyor. Bu aşamaların herhangi birinde aksama olması durumunda profesyonel bir hizmet verememiş oluyoruz. Misafirimizde telefonda bana belirttiği gibi sorunsuz ve çok güzel bir evde tatil yaparlarken sadece olmaması gereken bir şekilde diyaloğa maruz kalmaları yüzünden mutsuz olmaları beni en çok üzen konu olmuştur. Artık böyle bir sıkıntı yaşamayacağımızın altını özellikle tekrar çizmek isterim. Saygılarımla "

İlyas Çakmak, 16.07.2018
Villa Beyrut / Altınoluk,               Notu: 1 / 10
" Sık sık villa kiralayan birisi olarak yazıyorum; villaya ulaşım çok zor , yolları berbat, manzarası hariç villanın hiçbirşeyini beğenmedim. İlk karşılandığımızda "şu yasak bu yasak" diye sanki çocuk tembihler gibi uyarılar oldu.evin mutfak eşyaları yetersizdi. Tuvalet kağıdı nerdeyse yoktu (yarım rulo kadar).şişenin dibinde kalmış sıvı sabun dışında temizlik deterjanı adına hiçbirşey yoktu. Temizlik görevlisi gün içinde evin bahçesine gelip bizi saçma sapan şeyler için uyardı. İnternetteki fotoğrafta diğer villanın fotoğrafı vardı ama Oraya gittiğimizde bize farklı bir villa gösterdiler. Fotoğraftakinin dolu olduğunu söylediler. villaya çıkmak için Yüksek ve dik merdivenleri çıkmak zorunda kaldık(yaklaşık 60 basamak).En son bardağı taşıran şey ise temizlik görevlisinin evi teslim alırken memnun kaldınız mı sorusu üzerine evden memnun kalmadığımızı ve şikayetlerimizi saymış olmamıza rağmen yüzsüz yüzsüz bizden bahşiş istenmesi vermeyeceğimizi söylememize rağmen tekrar ısrarla bahşiş istenmesi oldu.yani 2 günlük tatil fırsatımız vardı o da burnumuzdan geldi. Bir daha asla tercih etmeyeceğim bir yer.

Ev sahibinin cevabı

İsmail bey öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sözü uzatmadan şikayetlerinizi değerlendirelim. Yol ile alakalı bir şikayetiniz var. Villalar merkez ana yola 2 km mesafededir. Bu yolun son 500 metresi stabilize asfalttır. Bu manzaraya ulaşmak için son 500 metre yolu kat etmek durumundayız. Bu yol iyi durumdadır fakat hız yapmaya müsait değidir. yavaş ilerler iseniz hiç sorun çıkmadan villaya ulaşabilirsiniz. İkinci olarak temizlik malzemesi olmadığını belirttiniz. Villalarımızda gıda ve temizlik malzemesi sağlanmadığını, kendiniz ile beraber getirmeniz gerektiğini BİLİYORDUNUZ! Buna rağmen temizlik malzemesi yok diyerek şikayet etmenizi biraz garip bulduk. Üçüncü olarak oraya gittiğimizde bize farklı bir villa gösterdiler dediniz. Villalarımıza varmadan önce bir misafirimizin sizin kalmak istediğiniz villada kalmak istediğini ve buna müsaade edep etmeyeceğinizi size sorduk. Siz olumlu cevap verdikten sonra yer değişikliği yapıldı. Onayınız olmasa idi değişiklik yapılamazdı. Dolayısı ile burada hiçbir şeyden haberiniz olmadığı gibi davranmanız ve ‘tuttuğumuz villa doluydu bize başka bir villa verdiler’ demeniz hiç ahlaki değildir. Son olarak bahşiş istendiğini belirttiniz. Keşke neden bahşiş istendiğinide yazsa idiniz. ve Keşke yediğiniz karpuzların kabuklarını ve çöplerinizi nasıl sağa sola attığınızı ve hastalıklara davetye çıkardığınızı ve hijyene ne kadar dikkat ettiğinizide yazsaydınız. Temizlik görevlisi evi temizler, sizin kişisel pisliklerinizi değil! Sahsi bir hizmet beklerseniz tabiiki bir bahşiş vermeniz gerekli olur. Sanırım bunların başlıca sebebi evi çıkış saati olan 12:00 de değilde akşam 16:00-17:00 civarı terk etmek istemenizdeki ısrar ve bizim buna müsaade etmememiz oldu. Hal böyle oluncada bolca şikayet oldu. "

İsmail Çakırşen, 08.09.2017
Villa Belize 1 / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" İnanın hayatımızda geçirdiğimiz en kötü tatildi.. eşim ve 1 yaşındaki bebeğimizle tatil yapmak kafa dinlemek istemiştik ama öyle korkutucuyduki. Evde ikitane akreple karşılaştık - kertenkele vardı böceklerin haddi hesabı yok. 2 gün dayanabildik 2 gün sonunda bırakıp döndük. Ve etraftan 100% korunaklı yazıyor fakat değildi çitlerin arasından ve üst taraflardan görünüyordu. Temizlikte yeterli değildi. Havuz her sabah temizleniyor denildi fakat temizlenmedi. Bi gün öncesinde havuzun üzerinde olan böcekler tozlar ertesi günde vardı. Biz memnun kalmadık.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Sevde Hanım, öncelikle oluşan durumlardan dolayı çok üzgünüz. Fakat villada konakladığınız sürede gerek bizimle gerekse ev sahibi ile bu konular hakkında iletişime geçebilirdiniz ayrıca bölgede bulunan ofisimiz oluşabilecek problemler ile ilgili çözüm üretmek adına sizlere 7/24 destek vermektedir. Villalarımızda gerekli tüm ilaçlamalar gerçekleştirilmektedir. Fakat doğa içerisinde olmasından dolayı her zaman çıkması mümkün olabiliyor. Korunaklılık konusunda daha önce herhangi bir misafirimizden bu villa ile ilgili bir şikayet veya talep almamıştık. Tekrar belirtmek isteriz ki, villalarımızda korunaklılık havuz içerisine ve güneşlenme alanlarının bazı bölümlerine verilmektedir. Bu alanların dışında kalan bölümlerde görünme elbette olabilir. Belirttiğiniz hususlar konusunda kontroller tekrardan yapılmıştır. "

Sevde Sarı, 14.05.2018
Villa Mayıs / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Kesinlikle Evin Her konuda bakıma ihtiyacı var.Temizlik ve hijyen konusunda Sıfırlar.Gitmek isteyenlerFotolara Aldanıp manzaraya aldanıpO paralarını yakmasınlar En kötü Geçirdigim Villa Tatilümdi asla Tavsiye ETMİYORUMMMM...

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar,
Açıkçası buraya cevabı yukarıdaki yorumu bırakan kişilere değil evimizde konaklamayı düşünen çağdaş insanlara yönelik yazıyorum zira tertemiz bir şekilde hazırladığımız evimizi tanınmayacak halde, çok kirli bir şekilde bırakıp, yetmezmiş gibi sayfada iftira atarak yorum yapan insanları kale almıyorum. Bunca yıllık ticari hayatımda bu şekilde bir insanla tanışmamıştım. Misafir eve geldiği andan itibaren sorunlar başladı. Misafir, nedenini halen anlamamıza karşın sanırım ada da villa kiraladığını unuttu, sürekli problem çıkardı. Ev tertemiz bir şekilde hazırlanmasına karşın misafir temiz olmadığını ve evden çıkmak istediğini belirtti. Kendim bizzat temizlik konusunda kontrol yapmış olmamdan dolayı misafirin bu isteğini bahane üretmek için kullandığını biliyordum ancak evi tekrar temizlettirdim. Daha sonraki günlerde misafirden devamlı absürd istek ve sorunlarla karşılaştık. Evin, misafir çıktıktan sonraki halinin fotoğraflarını çektim ancak sayfada yayınlamak mümkün değilmiş. 3 kişi bütün gün temizlik yaparak ancak evi temizleyebildi. Bu müşteriyi tekrar villamıza kabul etmeyeceğimizi firmaya zaten bildirdim. "

Erdener Şuvak, 23.05.2018
Villa Alfa Delta / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" İlan jakuzi li sıfır ev diye ilan ediliyor. Ücreti de sıfır full donalımlı ev ücreti. Kopara sözleşmede 500 tl yazarken kapıda 1000tl aldılar. Eve girdimizde evin zemini hiç temiz değildi. Yatak odasında açıkta elektrik kabloları vardı ve pirizler iyi montajlı değildi çoğu açık ve sallanıyor. Üst katta yatak odaların yanında tavanda büyük bir delik var insan rahatlıkla girip çıkar bu nedenle eşyalarımızı bırakıp gidemedik biryere. Jakuzi aktif değildi bunu belirttik sabah gelip baktılar jakuzinin parçası eksikmiş daha hiç çalışmadı anlamına geliyor yanı parça alıp geleceğini söyledi gece saat 23:00 de gelip taktı son ayrılcağımız gece. Dışarıdaki duş baslığı ve içerdeki heryer su kaçırıyor ama akmak gerektiği yerden gelmiyor bu nedenle. Akşam 23:00 de geldiğinde bildirmiştik sabah 08:00 ayrılcamızı fakat sabah 08:15 de kimse yoktu muhtemelen biz uyandırdık. Uzun lafın kısası ilan tam ücret tam kopara yazandan iki katı ama ev maalesef noksan. Tatil ve dinleme yerine çatıdaki delikten biri girme kaygısı çoçukların elektrik çarpılma kaygısı ve evin eksik olan işlerinin peşinden koşmakla yorulduk ve paramızla rezil olduk!

Ev Sahibi cevabı

Merhabalar Beytullah bey, öncelikle yorum yaptığınız için teşekkür ederiz. Keşke daha olumlu ve güzel düşünseniz. Fakat yorumda bahsettiğiniz gibi durumlar söz konusu değildir. Misafirlerimiz iki grup halinde villaya ilk girişleri gerçekleştirdiler ve ilk grup ayakkabıları ile birlikte içeride gezdiklerinden dolayı yerde lekeler oluştu. Kablolar ile ilgili önceki ve sonraki misafirlerimizin yorumları sayfamızda yer almaktadır. Ayrıca çatıya çıkan kısım için kilitli bir kapıdan geçip, tavanda (Pencere)cam bir kapak bulunmaktadır. Misafirimizin herkesin girebileceği dediği yer tam olarak burasıdır. Misafirlerimiz tatili düşünüp, geldiklerinde sonuçlarını çok güzel alıyoruz. "

Beytullah Cüzdan, 30.07.2021
Villa Paletta / Dalyan-Muğla,               Notu: 1 / 10
" 1 hafta kaldik. Oncelikle villa degil eski bir otel 5 alie kaldik. Odalara kart ile girilip çıkılabiliyor. Tam bir saçmalik keşke bundan villayi satarken bahsetseydiniz.Gelelim tatilimize bu evi tercih edeceklere ozellikle belirtin sıcak su YOK. 20 kişilik evde ayni anda dusa girerseniz sicak su yetmez deniyor. TAM BİR SAÇMALIK. Havuz suyu çok sıcak yuzerken terleyebilirsiniz. Yatak kalitesi berbat yataklar cok alcak.Saat 16 da teslim edilmesi gereken villa ariza sebebiyle 20:00 a kadar devamli ustalar gelip gitti. Sıcak su sorunu ve banyolardaki giderlerin geri tepmasi içinde ara ara ustalar gelip gitti villada(otelde) yanliz kalamadik çok sükür. Cikista camasir makinasini kapağindaki ariza sebebiyle 300 tl depozito kesmeye kalktilar itraz edip belge sorunca fiyat bir anda 150 tl ye dustu. Villa sorumlusu Can Aydınli 1 hafta boyunca eve ugramayarak ne kadar ilgili olduğünu gosterdi. Depozitodan kesinti yapmaktaki kivrak zekasini musterilerle ilgilenerek kullansa cok daha basarili olur. Kendisine şikyet edecegim dedigimde gulen bir kisiden zaten çok bisey beklenmez.Bir sitemimde Villa sepetine, bu size yakismayan bir villa. Birakin boyle amator villalari amator villa siteleri satsın kendi adinizi kirletmeyin, bu villa sayesinde size olan güvenimde sarsildı.

Ev sahibinin cevabı

Merhaba Gökhan Bey. Öncelikle konaklamanızdan memnun kalmadığınız için üzgünüz. Eski bir otel olarak nitelendirdiğiniz villamız daha yeni bir bina ve ilk birkaç yılında otel olarak kullanıldı. Geniş ailelerin veya kalabalık grupların özel villa bulamaması sorununa bir çözüm üreterek otelimizi villaya çevirdik. Haliyle böyle büyük bir villada herkesin aynı anda duşa girmesinden kaynaklı sıcak su bitebiliyor, yarım saat gibi kısa bir sürede su tekrar ısınıyor. Konakladığınız tarihler yaz aylarının en sıcak dönemlerinden, her havuzda olacağı gibi sıcak havadan kaynaklı havuz suyu da ısınıyor. Çamaşır makinasının kapağını kırdığınızı bizlere bildirmediniz, bu durumun anlaşılması sonucunda depozitonuzdan kesinti yapılacağını size ilettim. 150 lira değişen parçanın fiyatı, parçanın montajı için de bir servis ücreti oluyor. Fiyatı düşürmemizin sebebi oluşan masrafa göstermiş olduğunuz tepkiye istinaden orta yolu bulabilmekti. "

Gökhan Kavcar, 19.07.2021
Villa Elada / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Ömrü Hayatımda Hiç Olmadığım Kadar Rezil Oldum İğrenç Bir Tatil Geçirdik Ev Hiçde Resimlerde Görüldüğü Gibi Büyük Değil Havuzu Ufak Ben Özellikle Bahçesi İçin Gitmiştim Ama Bahçe Resimdeki Kadar Büyük Değil Hatta Hiç Büyük Değil Çok Küçük Ulaşım Zor Heryere İllaki Arabayla Gideceksin Ve Fiyatlar Her Bir Satıcıdan Birtane Olduğu İçin Çok Pahalı. Gezilecek hiç bir yer yok dağın ortasındasın heryerin sera camı ve kayalık kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmem. Ev sahiplerine diyecek lafım yok iyiler fakat ev havuz bahçe ve ortam rezil giderseniz paranızı çöpe atmış olursunuz. Gerisini sizler bilirsiniz ama tatil bize zehir oldu hiç gezemedik eğlenmedik ve üstüne birde para verdik tam bir fiyasko ????

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar Gökhan Bey öncelikle değerli yorumlarınız teşekkür ederiz. Şuana kadar villamız ile ilgili böyle bir yorum ile karşılaşmamıştık, gelen misafirlerimizin hepsi memnun bir şekilde ayrıldı yorumları da kontrol edebilirsiniz. Villamız görsellerde nasıl ise gerçekte de o şekildedir. Villamızın havuz boyutu, büyüklüğü villa sepeti sayfasında detaylı olarak yer almaktadır. Villamızın konumu da sitede gayet açık bir şekilde belirtilmektedir. Konaklama yaptığınız esnada bizlere veya villa sepetine gezebileceğiniz yerleri sorsaydınız gerekli bilgileri verir ve sizi bu konuda yardımcı olurduk. Villasepeti sizleri tatiliniz nasıl geçiyor diye aradığı zaman memnunuz olarak belirtmişsiniz. Tatiliniz boyunca bu kadar sorun ile karşı karşıya kaldıysanız bu durumu belirtseniz gerekeni emin olun yapardık ama bizlere ve Villasepeti’ne bu konuda en ufak bir şikâyette bulunmamışsınız. Son olarak rezervasyon sürenizi tamamlamadan erkenden çıkış yaptınız ve bunun sebebine de hastamız var oraya gidiyoruz dediniz. Gittikten bir gün sonra bizlerden paraya ihtiyacınız olduğunu için bir miktar borç talebinde bulundunuz. Bizler size konaklama esnasından elimizden gelen yardımı, ilgi ve alakayı gösterdik. Bu konuda daha önce konaklayan misafirlerimizin yorumlarını da bakarsanız gayet net bir şekilde anlayacaksınız. Bundan sonraki misafirlerimize şimdiden iyi tatiller dileriz. "

Gökhan Türkmen, 21.08.2023
Villa Silent / Gökova,               Notu: 1 / 10
" Temmuz ortasında yapmış olduğumuz tatilde bolca arı, haşere ve çekirgelerle birlikte geçirdik. Ev sahibini hiç bir şekilde görmedik iletişimi hep telefondan kurmaya çalıştık. Evde telefon çekmiyor ve süperbox denilen internet cihazıda tek diş çektiği için hiç bir şekilde dışarıyla iletişim sağlayamıyorsunuz. Ev konfor olarak berbat durumda. Villa değil de köy evi gibi. Evdeki herşey 2.el tavaların dibi soyulmuş klimalar eski havlular eski duşa kabin tıkalı. Havuzdan çıkınca giydiğiniz tişörtler klorun etkisiyle sapsarı oluyor. Şemsiyeler kırık. Havuza sürekli böcekler arılar ve kurbağalar düşüyor onları temizlemezseniz birlikte yüzmeniz gerekmekte zira havuz temizliğine kimse gelmedi. Havuzun kendini temizleme sistemi var ama böcekler ve kurbağalar tıkadığı için sizin temizlemeniz lazım. Yolda giderken yılanlarda karşınıza çıkabiliyor. Villa Gökovada denilmiş ama oradan yeşilova oradan ataköy tarafına gidiliyor ve 10 km gibi ciddi bir yol gidiliyor. Yanda bir kaç yerlilerin evi var ancak sizi kesseler kimsenin ruhu duymaz bir yer. Işıklar açık bir şekilde ve eşim salonda yatarak bütün tatili acaba gece bir şey olur mu korkusuyla geçirdik. Eve giren siyah çekirge hamam böceği arası böceklerde insanı huylandırdığı için gece tedirgin yatttık. Bir hatfa boyunca çocuğum her gece korkuyorum diye diye uyudu. Tatil bizim için hiç iyi geçmedi ancak okadar para verdiğimiz için kendimizi deniz ile avuttuk. Her gün evden Akyaka sahile gittik. Ordan havuzsuz ev kiralamış olsak daha memnun olurduk. Yani bu evden memnun kalmadık. Genel olarak denizine gittik denizi güzel. "

Buğra Boz, 23.07.2023
Villa Vona Kuyucak / Bodrum,               Notu: 1 / 10
" Ev sahibi gelmeden önce telefonda belirttiğimiz +1 misafirimiz için telefonda hiç bir sorun yok diyip eve girişte ben size söylemeyi unuttum 500 TL daha istiyorum diyerek ekstra ücret aldı. Evin banyosunda çöp kovası tamamen doluydu. Ev girişten önce temizlenmemiş. Evdeki sinekliklerin altının açık olduğunu söylemeyi unutmuşlar bu yüzden eve 3 tane kedi girmiş ve mutfakta buldukları herşeyi dökmüşler. 1 gün temizlik yapmak zorunda kaldık. Evin mutfak dolaplarından biri asma kilit takılmış evin heryerinde şahsi eşyaları var (Buzdolabı üzerinde çocuklarının resimleri vs.) 5 gün konaklama süremiz boyunca havuz hiç temizlenmedi. Cuma günü çamur yağdığı için havuzun dibinde 3 gün boyunca çamur tabakası vardı. Çıkış yapacağımız günün birgün öncesinde akşam çarşıya indiğimiz sırada özel eşyalarımız olmasına rağmen eve girip bize telefon açtılar. Biz bahçedeyiz ama ev de yoksunuz sanırım diyerek aradılar. Özel eşyalarımızın olduğu ve çıkış tarihine kadar mülkiyeti bize ait olan bir eve elini kolunu sallayarak girmişler. Çıkış yapacağımız gün eşyalarımızı aracımıza yerleştirip bahçede 11:00 e kadar kahve içeriz diye düşündük fakat saat 10:15'te eve giriş yaparak evi kontrol etmeye başladılar. Eşim 11:00'e kadar evin bize ait olduğunu ve bu şekilde davranmalarının doğru olmadığını söyleyince evden çıktılar ve 11:15 te eve bir hışımla girerek 15 dk mızı çaldınız sizin yaptığınız büyük terbiyesizlik diye bağırarak hakaretler savurmaya başladılar. Biz olay büyümesin diye çıkış yaparken arkamızdan evdeki eşyalara bakar komisyonunuzu kesip göndeririz dedi ve dediğini yaptı. Plastik beyaz 100 TL lik bahçe sehpasını ve kızımın yanlışlıkla kırdığı 1 tane su bardağı için seti bozuldu diyerek tam 500 tl keserek gönderdi. Ayrıca böyle bir kavga ortamında evden çıkış yaptığımız için unuttuğumuz bir iki tane şahsi eşyamızı kargoyla göndermek yerine çöpe atmışlar. Sağdan soldan toplama kalitesiz 90lı yıllardan kalma mobilyalar ve siyasi parti logolu tepsilerden oluşma ev eşyaları için evde kırılan en ufak şeylerden para kesip kazanç elde etmeye çalışan zihniyette insanlar. Tatil yapalım rahatlıyalım istedik ama eşim 1 gün boyunca ağladı biz stresten baş ağrısından uyuyamadık hiç gitmeseydik daha mutluyduk. Son olarak villa sepetine şikayette bulunduk diye tekrar hakaretler ettiler ve keşke 1000 tl kesseymişiz sizden siz onu hakediyorsunuz dediler. ayrıca kızımızın bluetooth hoparlörünü göndermiceklerini söyleyerek mala el koyma suçu işlenmiştir. hepsinin yazışmaları avukatımızda ve bizde vardır. Gerekli işlemler başlatılacaktır.

Ev sahibinin cevabı

Merhabalar;Öncelikle misaifirimizin ilettiği kişi sayısı rezervasyonda ki kişi sayısı aşımından dolayı ilave ücret karşılığında onayladık.Misafirlerimiz 4 yetişkin+5 çocuk olarak konaklama yapmıştır.Havuz bakımlarımız düzenli olarak firma tarafından yapılmış olup sertifikaları mevcuttur.Havuz kullanımı için bazı kurallar vardır. Bu kurallarda havuza girilmeden önce çim veya kuma basıldığında ayaklar temizlenerek havuza girilmesi gerekir aksi takdirde havuz sularıkum veya çamur olması bu kullanımdan dolayıdır.Misafirimizin bahsetmiş olduğu diğer konu eve kedi girmesinin sebebi pencerelerin açık bırakıldığından dolayıdır.Yıllarca kurumsal otellerde temizlik departmanında yöneticilik yapmış biri olarak villamızın kirli olarak belirtilen cümleyi kesinlikle kabul etmiyoruz.Misafirlerimiz konaklama esnasındayken villaya gidilmemiş olup çıkış gününden 1 gün önce misafirimizle görüşüp izinleri doğrultusunda çıkış günlerinde 10:30'da villaya gidilmiştir.Fakat bu süreçte bahçedeki çiçeklerin yaprakları vb. gibi düzenlemeler yapılmıştır.Kesinlikle villaya giriş yapılmamıştır. Misafirlerimiz ne Villa Sepeti'ni nede bize bilgi vermeden evcil hayvan getirmiştir.Villamızda evcil hayvan kabul edilmemesine rağmen geldiklerinden sonra bahçede kalma şartıyla onaylasakta çıkışlarından sonra evin bir çok noktasında pati izleri görülmüştür. Misafirlerimiz mobilyalarımız hakkındaki yorumuna istinaden web sitesinde yer alan tüm fotoğraflar günceldir villamızda yer alan koltuklarımız A sınıfı markaların ürünleridir. Misafirimizin masa üzerinde yakmış olduğu köz masaya düşerek 2 masada da kullanılamaz hale gelmiştir.. Günümüzde bu tarz ürünleri 100 TL bulunmayacağı aşikardır.Bu sebepten dolayı da 500 TL ücret kesintisi yapılmıştır.Misafirimizin evde unuttuğu ürünler 2 adet kap ve müzik cihazıdır.Kapları misafirler çıkışında bilerek bıraktıklarını düşünerek çöpe atılmıştır.Müzik cihazıda Villa Sepeti yetkilileri tarafından belirttiklere adrese kargolanmıştır.3 sezondur kiralamasını yaptığımız bu villada onlarca misafir ağırlamış bir ev sahibi olarak yorumlarımızdan 1 tane kötü yorum alınmamıştır.Önceliği misafir memnuniyeti olan bir ev sahibi olarak, yapılan bu yorumun gelecek olan misafirlere karşı yanıltıcı olması adına yazıldığını üzülerek belirtmek isteriz. "

Şafak Kahya, 21.06.2023
Villa Madamvera / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Bu villa için online rezervasyon yaptırdık ve konaklamamızdan çok hayal kırıklığına uğradık. Villa temizdi, ancak bu tek olumlu noktaydı. Olumsuz yönler açıkça ağırlıktaydı. İlk olarak, aynı sahibe ait iki komşu villa vardı. Konaklamamız sırasında her iki villada da özellikle çatılarda inşaat çalışmaları yapılıyordu. Bu nedenle, komşu çatılardan park yerimizi, havuzumuzu ve bahçemizi görmek mümkündü. Bu durum, tam koruma sağlanan bir alana sahip olma tercihimiz nedeniyle son derece rahatsız ediciydi. Eşim, bir Müslüman kadın olarak başını örttüğü için, başkalarının onu havuzda bikinili görmesine izin verilemezdi. Bu sorunu ilk gün ev sahibine bildirdik ve ilgilenme sözü aldık. Ertesi gün herhangi bir çalışma yapılmayacağı söylendi, ancak ikinci günde hala ikinci komşu çatısında çalışmaların devam ettiğini gördük ve tekrar şikayette bulunduk. Dördüncü günün sonunda havuzun etrafındaki koruma iki yöne sağlandı, ancak park alanına hala komşu villaların çatılarından görülebiliyordu. Buna ek olarak, mevcut olan koruma da yeterli değildi, ki bu da kabul edilemezdi. Havuzun ve parkın etrafında koruma olmasına rağmen içeri göz atmak oldukça kolaydı, çünkü kullanılan koruma bezleri çok inceydi. Bu durum, konaklamamız boyunca hayal kırıklığı ve kısıtlama hissini artırdı. Bir başka olumsuz nokta ise havuzun akşam saat 19:00'dan sonra temizlenmesiydi. Bu da eşimin bahçede oturamaması ve bu süre zarfında içeri gitmesi gerektiği anlamına geliyordu, aksi takdirde başörtüsünü takması gerekiyordu. Diğer villalarda genellikle böyle bir sorun yaşamazdık çünkü havuzlar sabah saat 7'den önce temizlenirdi ve misafirler genellikle hala uyuyorlardı. Sonuç olarak, bu konaklama bizi çok hayal kırıklığına uğrattı. Komşu villalardaki inşaat çalışmaları, yetersiz koruma ve havuz kullanımının zamanla sınırlanması, tam koruma sağlanan bir alana sahip olma beklentimizi karşılamadı. Bu geri bildirimin, gelecekteki misafirlerin daha iyi bilgilendirilmesine ve bu tür sorunların önlenmesi için uygun önlemlerin alınmasına yardımcı olacağını umuyoruz. Maalesef verdiğimiz paranın hakkını vermediler. "

Abdülhamid Altınok, 26.06.2023
Villa Simge Evi / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Bayram haftası 7 gece olarak kiraladık .Öncelikle villanın pozitif yönlerinden bahsetmek isterim fakat ne yazık ki olumlu değerlendirebileceğim neredeyse hiç bir yönü yok gibi, sadece havuzu güzeldi ve geceleri serin havası vardı. Diğer yandan olumsuz taraflarını söyleyecek olursam, Villanın konumu hiç hoş bir yerde değildi yolun kenarındaki bir dağın yamacına yapılmış ıssız bir villa gibiydi, araç park etmesi oldukça zahmetli oldu. Konum itibariyle Ölü denize 40km uzaklıkta idi, Merkeze inmek isterseniz ovacık 25 km idi. Bu uzaklık gerçekten tatile gelip gezmeyi sevenler için bir hayli problem oluşturuyor çünkü günde 1-2 defa dağ yolunda çıkıp inmek zorunda kalıyorsunuz araçla. Yaya olarak erişebileceğiniz herhangi bir market veya bakkal yoktur, Sadece karşıda bir köy bulunuyor orada artık ne gibi bir bakkal olur bilemem gitmedik gezmedik sadece gelirken köyden geçtik ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir şey görmedik. Evin içi değerlendirme yapacak olursam eşyaları güzeldi, ama evin ilaçlanması gerekebilir çünkü böcek falan vardı hiç yoksa günde 1-2 tane karşımıza değişik böcekler çıkıyordu. Bunların haricinde fiyat performansı değerlendirecek olursam, aşırı pahalı olduğunu düşünüyorum bu kalite ve konumda bir villa için özelikle bayramda çok para ödemiş olduk. Herkese iyi günler. "

Burak Çolakoğlu, 06.07.2023
Villa Dereyanı / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Öncelikle herkese iyi günler dilerim villa sepetinden 2-3 defa villa kiraladım ama hayatımda yaşadığım en kötü deneyimdi. Villa fotoğraflardan farklıydı aynı zamanda hijyen olarak çok kötüydü iç havuz ve jakuzi denilmiş sıcak su olmadığı için girilmiyor ve duş için sıcak su sıkıntısı yaşamaktaydık eşim ben ve çocuğum üçümüz arka arkaya duş alamıyorduk günde bir defa bile. daha sonra bulaşık makinesinin borusu patlamasından dolayı evi su bastı elektrik kabloları açıkta olduğu için akıma kapılmadığımıza dua ettik villa Sepeti ile bu konu hakkında görüştüğümüzde 24 saat içinde sorunun çözüleceğini dile getirdiler e ben zaten villayı dört geceliğine kiraladım 24 saatte çözülmeden bir şey yapılmıyormuş.benim bir günüm heba oldu günlük 3.000 TL'den villa kiralıyorsunuz çözüm süreci için 24 saat istiyorlar benim 3.000 TL havada uçuyor bir gün boyunca villa temizlemekle uğraştık bir gün boyunca da villayı basan suyu boşaltmakla uğraştık şöyle söyleyeyim havluyla boşalttık çek pas bile yok villada sabah saat 8.30'da keçi sürüsünün Çan sesleriyle uyanıyorsunuz akşam geceleyin ise çatıda gezen sansar ve kedilerin seslerinden uyuyamıyorsun sunuz.Ha bu arada çamaşırları bahçeye asmayın köpek diye düşündüğümuz hayvan tarafından çamaşırlar parlandi.Ayrica camidir makineside camisirlari yırtıyor. bir daha asla bu villaya gelmem sizlere de tavsiye etmiyorum villa sepetine de birçok arkadaşıma tavsiyede bulundum bundan sonra da bulunmayı düşünmüyorum yaşadığım sorun da hiçbir türlü bana yardımcı olmayıp tamamen ev sahibinden yana taraf olmuşlardır "

Halil Gökhan Kılınç, 06.07.2023
Villa Anymore / Kalkan,               Notu: 1 / 10
" Merhaba Villa Sepeti internet sitesinden villa any more adlı Antalya kalkan bölgesi Çavdır köyünde bulunan villayı 1 Temmuz 7 Temmuz olacak şekilde kiraladık. Bölgeye vardığımız da villa sahibini aradık bize konum attı konuma gittik ama kiraladığımız villa olmadığını söyledik villa sahibi yanlışlık olduğunu 2 villası olduğunu bizi yanlış villaya getirdiğini söyledi sonra bizi asıl kiraladığımız villaya getirdi arada 20 km fazladan yol geldik ve yanlışı kendi yaptığı halde zararımızı karşılamadı. Villaya saat 4 gibi giriş yaptık odamızda ki tuvalatler temiz değildi mutfak malzemelerinin hepsini bulaşık makinesine koyup kullanmadan önce hepsini yıkadık 2. Gün odamızda ki kılima su damlatmaya başladı bütün oda su oldu halı su içindeydi ev sahibi aradık biriyle geldi ama o gelen kişi klimanın yanlış bağladığını söyledi kendinin müdahale edemeyeceğini söyledi ve gitti klima 2 taraftan duvardan aşağı su akıtıyor bütün oda su oluyor yerler fayans olduğu için kayma riskimiz var gece lavaboya kalktığımız da düşme riskim var ve hamile olduğum için bu benim için büyük risk klimadan elektrik kaçağı olma ihtimali de her an olabilir bu durumları ev sahibi ve evi kiraladığımız acenteyle görüştüğümüz halde bize klimanın altına kova koyun diye saçma sapan bi çözüm buldular tatilimiz baştan beri sorunla başladı ve paramızın iadesini istediğimiz halde çözüm sunmuyorlar. Villasepeti tarafından mağdur edildik siz siz olun sakın bu villayı kiralamayın ayrıca villa sepetine bu konuda güvenmeyin "

Bilge Çil, 09.07.2023
Villa Yıldız / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Bu yorumu okumadan rezervasyon yapmayın.Villaya girdiğimiz ilk gün eşimin üzerine duşakabinin camı patladı,ilk kez kapatmak isterken,eğer çocuklardan birini yıkıyor olsaydım ölebilirlerdi.Cam tuzla buz oldu,üstelik ev sahibi yenisini taktırmadı öyle de kullanılabileceğini söyleyip gitti.Bunun yanında hiç tv izleyemedik çünkü kanalların hiçbiri çekmiyordu.İnternet rezaletti çok yavaştı en ucuz internet alınmıştı,sürekli kopuyordu.Klima kumandalarının pili bitikti.Mutfak aletlerinden mikser,rondo neden koymuşlar anlamıyorum bozuktu.Kahvaltı tabağı bile yoktu kocaman yemek tabaklarında kahvaltı ettik.Bu parayı hakeden bir villa değil,çok bakımsız her eşyanın düşük kalitesi konulmuş.Bu ücreti talep ediyorsanız herşeyi yenilemeniz ve çalışıyor mu diye kontrol etmeniz lazım.Tekrar asla gitmem.

Ev sahibinin cevabı

Öncelikle düşünceleriniz için teşekkür ederiz Selman Bey. Tabi ki herkesin yorum hakkı olduğu için bu yorumunuzu da saygı ile karşılıyorum. Öncelikle sizlere şunu belirtmek isterim ki duş içerisinde yer alan duşakabin camı siz de takdir edersiniz ki durduk yere patlamaz çok sert kapatmanızdan kaynaklı cam patlamıştı eve gelip camları ben bizzat kendim temizlemiştim sizlere temizletme gibi bir durumum olmamıştı. Ayrıca duşa eşinizin değil kendinizin girdiğinizi söylemişsiniz Selman bey. Belki siz de biliyorsunuzdur camın ölçüleri alınarak yeni bir camın takılması gerekmektedir. Geçici süreliğine yardımcı olabilmek için cam takılmasını teklif etmemize rağmen kabul etmemiştiniz. Villam da yer mutfak eşyalarının hiç biri bozuk değildi diyelim ki bozuk biz bozuk olan eşyayı hemen belirttiğiniz de yenilerdik. Ancak zaten bir durum yoktur. Ayrıca sizlere şunu da belirtmek isterim ki jakuzinin kumandasını su dolu jakuzinin içerisinde attığınız için maalesef sizlerden depozito ücretini kesmek zorunda kalmıştım. Sizi de anlıyorum depozito ücretinin kesilmesinden kaynaklı anlık bir öfke ile bu yorumu yapmış olabilirsiniz. Yine de sizlere düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Sağlıklı mutlu günler dileriz. "

Selman Tunagür, 12.07.2023
Villa Elmadibi / Fethiye,               Notu: 1 / 10
" Evin içindeki araç gereçler mutfak için olanlar yeterliydi tost makinesi vs olmasını isterdik lakin yoktu. Süpürge milattan önceden kalma ütü keza aynı şekildeydi ütünün suyunu nereden koyacağımızı yarım saat inceleyip bulduk çok eskiydi. Onca para veriyoruz hakkını verip doğru düzgün bişeyler koyamamışlardı maalesef. Sineklik her tarafta takılıydı yatak odasında yoktu tatilimizin bitmesine 2 gün kala gelip duvar delip sineklik taktılar. Havuz temizliğini işten anlayan biri değil aile fertlerinden biri yapıyordu. Ayrıca bahçeye kafasına esen girip çıktı sabah 10 da bahçeden birkaç kere bir kadını çıkarken gördüm. Çevrede sanırım aile fertlerinden oturanlar vardı sabah akşam hızar sesi vardı sürekli ses gürültü hiç huzur bulamadık. Ayrıca tatil sepeti sitenizde villanın üst katında yatak odasında klima var olduğu yazıyor klima felan yok. Sürekli elektrik kesiliyordu ayrıca. Uzun lafın kısası hiç huzur bulamadık ses gürültü biri gelir mi tedirginliği karı kocayız özel bir an yaşayamadık heryerde kamera vardı. Muhafazakar villa diye geliyoruz havuzun jakuzinin başında kamera ben zaten oraya dilediğim gibi giyinmek için gidiyorum rahat etmem için. Kamera 7/24 kayıtta adam açıp beni izlemesi ne kadar doğal karı kocayız yani kimlik beyan ettik girerken. İğrenç bir tatildi bir daha asla burayı tercih etmem. Huzur buluruz derken huzurumuz kaçtı. "

Ayşenur Apaydın, 09.08.2023